» چگونه یک فرد منظم باشیم؟

چگونه یک فرد منظم باشیم؟

چگونه یک فرد منظم باشیم؟

تا حالا به این مسئله توجه کرده‌اید چطور بعضی از اشخاص هنگام صبح‌ دردسری ندارند و آرام هستند ولی بقیه ما ساعات زیادی بین مشکلات ریز و درشت، سرگردانیم؟ پس در ادامه عادتهای رایج اشخاص منظم را مطالعه کنید و آنها را در زندگی خود اجرا کنید.

تلاش می‌کنند اولین نفر باشند

جودی واتسون، موسس و رئیس سازمان عالی، در مقاله‌ای بیان کرده است: بیدار شدن تقریبا ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پیش از سایر اعضای خانه جهت ایجاد تحول و تغییر کفایت می کند. زود بیدار شدن مساوی با زود خوابیدن است، پس اگر در مورد خواب شب با مشکل مواجه هستید، مطمئن شوید از عللی که اجازه خواب خوب را به شما نمی‌دهد، باخبر هستید.

تلفن همراه خود را چک نمی‌کنند

عالی ترین توصیه طبق اظهارات فای ولف، این است که زمان خواب گوشی خود را در اتاق خواب خود نگه ندارید چون وقتی که بیدار شوید بلافاصله موبایل را در دست می‌گیرید و ساعت‌ها مشغول آن می شوید. به جای این کار، به محض بیدار شدن، در رختخواب خود بنشینید، دست کم به مدت ۳۰ ثانیه چندین نفس عمیق بکشید و با حس خوشایندی از جای خود بلند شوید.

چند کاری که دوست دارند را انجام می‌دهند

ولف همچنین گفته: من به خودم این اجازه را می‌دهم در آغاز صبح دقایقی از وقت خود را به کارهایی اختصاص دهم که علاقه مند هستم انجام شود، کارهایی مثل مدیتیشن یا موسیقی. آدمهای شاد هرگز یادشان نمی رود کارهای مورد علاقه خود را در طول روز انجام دهند.

وظایف را به ترتیب همیشگی انجام می‌دهند

کیسی اسموندسون، وبلاگ نویس گفته است : زمانی که مسواک می‌زنید یا دوش می‌گیرید، در حقیقت از یک دستور پیروی می‌کنید زیرا این کارها قسمتی از عادات روزانه ما می باشد. این نظریه می‌تواند در مورد سایر امور روزمره شما هم موثر باشد. هر چقدر زیادتر تمرین کنید، کمتر مجبور می شوید که به طور آگاهانه در مورد هر مرحله آن بیندیشید. آنچه که یک روز برایتان چالش به نظر می آمد به زودی تبدیل به طبیعت ثانویه شما خواهد شد.

به پیام‌های مهم پاسخ می‌دهند

پیام‌های شخصی یا کاری خود را فقط مواقعی بررسی نمایید که برای جواب دادن به به آنها آمادگی دارید. اینگونه زمان انجام دادن کارهای دیگر، ذهنتان احساس سنگینی نمی کند و توجهتان را به پیام‌های بی‌ جواب گذاشته نخواهید داد. این راه را امتحان کنید تا کمی منظم‌تر شوید

اهداف واقع‌بینانه را تعیین می‌کنند

واتسون این پیشنهاد را می دهد که عادات‌ خود را به مرور اضافه کنید. اگر تلاش دارید همه چیز را به یک دفعه عوض کنید، پیش از اینکه به خود مجالی بدهید تا عادت مورد نظرتان را ایجاد نمایید، احتمالا با ناکامی روبرو می شوید.

شب قبل غذا درست می‌کنند

ولف گفته است: اگر آگاه باشید روزانه چه چیزی میل می کنید، دیگر فکرتان درگیر آماده کردن غذا نخواهد شد. هر شب غذای فردایتان را آماده نمایید تا در هنگام صبح ذهنتان به فکر کردن درباره غذا مشغول نشود

قورباغه خود را می‌خورند

خیلی از ما جمله مشهور مارک تواین را شنیده ایم. او گفته است : در آغاز صبح یک قورباغه زنده بخورید، بقیه روز حادثه بدتری برای شما رخ نمی دهد. پس کاری که علاقه ندارید را به عنوان نخستین کار روزتان به پایان برسانید تا یک روز پربار داشته باشید بی آنکه ذهن شما را به خود مشغول کند. ولف گفته است: این بهترین پیشنهاد برای انجام سریع دشوارترین کار است.

مناطق مهم خانه را قبل از خارج شدن تمیز می‌کنند

ولف اظهار می کند: میز آشپزخانه، کاناپه و سینک ظرفشویی سه جای اصلی خانه من است که اگر تمیز و مرتب باشند، من آرامش پیدا می‌کنم. هنگامی که به منزل برمی‌گردم، روی کاناپه کمی استراحت می کنم یا بی آنکه با ظرفهای کثیف روبرو شوم، به آشپزخانه داخل می شوم. بنابراین، پیش از خروج از خانه مکانهای اصلی را تمیز کنید تا بعدا سردرگم نشوید.

منبع/ ایرنا

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله